Rękawice motocyklowe

0
177
Rękawice motocyklowe
Rękawice motocyklowe

Rozsądny i jednocześnie odpowiedzialny motocyklista za każdym razem powinien jeździć w odpowiednim stroju. Podstawą jest oczywiście kask ochronny – przypominamy, że ten element ubioru jest wymagany zgodnie z obowiązującą ustawą Prawo o ruchu drogowym. Kolejnymi istotnymi elementami stroju każdego motocyklisty są między innymi długie spodnie, kurtka, przystosowane obuwie oraz rękawice. To właśnie rękawicom motocyklowym poświęcimy dzisiaj nieco więcej czasu.

Rękawice motocyklowe przede wszystkim mają zapewnić większy komfort podczas prowadzenia jednośladu a także poprawić nasze bezpieczeństwo. Jak wiadomo ręce w momencie wypadku są bardzo narażone na wystąpienie kontuzji, dlatego wymagają bardzo dobrej ochrony, która w żaden sposób nie będzie w stanie ograniczyć kontroli nad motocyklem, a dokładniej nie utrudni nam dostępu do dźwigni hamulca, sprzęgła a także innych przełączników.

Wyróżnić możemy kilka rodzajów rękawic motocyklowych:

  • sportowe,
  • zimowe,
  • letnie,
  • turystyczne,
  • crossowe.

Przy wybieraniu odpowiednich rękawic bardzo istotne jest, aby dopasować ich rozmiar do naszych dłoni. Dokładnie sprawdźmy, czy po założeniu jesteśmy w stanie swobodnie poruszać palcami, ponieważ jeżeli będziemy odczuwać dyskomfort już w trakcie przymierzania, to podczas prowadzenia jednośladu taka niedogodność będzie się jeszcze bardziej nasilała. W przypadku, kiedy po włożeniu dłoni do rękawicy będziemy odczuwać znaczny luz a na wewnętrznej części dłoni zaczną tworzyć się fałdy, będzie to świadczyło o tym, że niestety dobraliśmy zły rozmiar. Dlatego tak ważne jest, aby rękawice były przymierzane bezpośrednio w sklepie, a nie zamawiane przez internet, jeżeli nie mamy 100% pewności, że ten konkretny model będzie nam pasował. Dodajmy tutaj również ważną rzecz, że rękawice są w stanie rozbić się tylko i wyłącznie na szerokość, ale nigdy na długość.

Dobrej klasy rękawice motocyklowe będą przede wszystkim ochraniały nasze dłonie przed wychłodzeniem i przemoknięciem, są w stanie odprowadzić nagromadzoną wilgoć na zewnątrz poprzez otwory wentylacyjne, a dzięki temu dłonie nie będą się aż tak bardzo pociły. Rękawice zazwyczaj są wykonane ze skóry zwierzęcej, ponieważ jest ona trwała, miękka i elastyczna – zwykle wykorzystuje się skóry bydlęce lub kozie. Ważne jest również to, aby rękawica była odpowiednio wzmocniona wzdłuż palców, na zewnętrznych krawędziach dłoni oraz w części nadgarstka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here