Rdzewienie karoserii

0
419
Rdzewienie karoserii
Rdzewienie karoserii

Występujący deszcz, śnieg czy mróz nie oszczędza naszych samochodów. Rdza prędzej czy później może uwidaczniać się na każdym aucie. Niestety jest to problem pojawiający się w starszych modelach pojazdów oraz w nowszych konstrukcjach.

Zazwyczaj kierowcy zwracają uwagę na pierwsze pojawiające się ogniska rdzy podczas rozpoczęcia okresu wiosennego. Należy wtedy dokładnie umyć pojazd oraz elementy karoserii nie zapominając także o podwoziu. W takiej sytuacji warto skorzystać z myjni ciśnieniowej. Najbardziej narażone na wystąpienie rdzy są nadkola, ponieważ w czasie zimy woda w połączeniu z solą umiejscawia się właśnie na tym elemencie.

Na powstawanie rdzy są również narażone wszystkie miejsca samochodu, w których doszło do uszkodzeń karoserii. Mogą to być odpryski lakieru wywołane obiciem przez drzwi innego auta podczas postoju na parkingu, uderzenie małego kamienia, który może odbić się podczas jazdy. Rdza może pojawić się także w dolnej części drzwi, masce silnika oraz klapie bagażnika.

Zabezpieczenie samochodu przed rdzą

Jeżeli uszkodzenia w naszym samochodzie, które zostały spowodowane wystąpieniem korozji nie są bardzo duże, to możemy spróbować poradzić sobie z nimi sami. W pierwszej kolejności należy je dokładnie zeszlifować papierem ściernym, tak aby nie zostały na powierzchni żadne pęcherzyki Do wypełniania powstałych ubytków będzie nam potrzebne opakowanie szpachli samochodowej.

W ostatniej części walki z korozją będziemy musieli użyć zestawu naprawczego do lakieru. W skład takiego zestawu wchodzi między innymi: środek odtłuszczający, podkład oraz akryl lakieru bezbarwnego.  Przygotowane miejsce należy wyczyścić z tłuszczu oraz z powstałych opiłków. Następnie malujemy podkładem lakierniczym w najbardziej zbliżonym kolorze pasującym do naszego auta. Przed dalszą pracą podkład musi dobrze wyschnąć. Na końcu nanosimy na powierzchnię lakier w dobranym kolorze. Zamawiając lakier najlepiej będzie podać kod koloru, który jest zapisany na tabliczce znamionowej w każdym samochodzie. Wtedy będziemy mieli pewność, że kolor jest dokładnie taki sam, jaki powinien być.

Jeżeli korozja występująca w naszym samochodzie rozwinęła się w znacznym stopniu, to w takim przypadku trzeba będzie skorzystać z pomocy lakiernika. Fachowiec usunie rdzę i nałoży lakier na cały element karoserii. Taka usługa wiąże się z niemałymi kosztami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here