WORD Szczecin

0
564
word szczecin
word szczecin

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego na terenie miasta Szczecin znajduje się na ul. Maksymiliana Golisza 10B. Placówka pracuje w następujących godzinach od poniedziałku do środy od 07:30 – 16:00; w czwartki od 07:30 do 15:30 oraz w piątki od 07:30 do 14:00.

WORD w Szczecinie posiada również Oddział Terenowy w Barlinku, który mieści się na ul. Jeziornej 8.

Zasadniczym zadaniem WORDU jest przede wszystkim organizacja egzaminów państwowych sprawdzających kwalifikacje osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami kategorii AM, A1, A2, A, B, B (96), B1, B+E, C1, C, C+E, D1, D, D+E, T. Dla kursantów na terenie ośrodka   w Szczecinie przygotowany jest profesjonalny plac manewrowy dla kategorii B, B+E, C, C+E, D, D+E oraz wzniesienie. W przypadku Oddziału Terenowego w Barlinku można korzystać z placu manewrowego tylko dla kategorii B. WORD Szczecin aktualizuje statystyki zdawalności kierowców z ostatnich trzech tygodni.

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego przeprowadza różnorodne szkolenia oraz kursy, tj.

  • Szkolenie dla kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego,
  • Kurs reedukacyjny w zakresie problematyki przeciwalkoholowej i przeciwdziałania narkomanii,
  • Kurs reedukacyjny w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego,
  • Szkolenie dla kierowców zawodowych,
  • Warsztaty doskonalenia zawodowego dla egzaminatorów,
  • Warsztaty doskonalenia zawodowego dla instruktorów nauki jazdy,
  • Szkolenia dla nauczycieli wychowania komunikacyjnego.
  • Kurs przygotowujący do egzaminu na certyfikat kompetencji zawodowych przewoźnika drogowego,
  • Kurs kwalifikacyjny dla kandydatów na egzaminatorów i egzaminatorów,
  • Karta rowerowa.

Dodatkowym atutem Ośrodka jest jego umiejscowienie, które daje gwarancję komfortu oraz spokoju a także bliskość centrum miasta. Ośrodek jest również wyposażony w przestronną salę konferencyjną oraz kilkoma wyposażonymi salami szkoleniowymi.

Kursanci podchodzący do egzaminów państwowych na prawo jazdy mogą zapisać się na egzamin osobiście w WORD Szczecin. Istnieje również możliwość telefonicznego umówienia terminu egzaminu pod nr +48 91-50-66-831 w godz. 08:00 – 14:00 lub za pośrednictwem strony internetowej.

Na chwilę obecną WORD Szczecin przeprowadza państwowy egzamin praktyczny kategorii B na samochodzie marki Toyota Yaris. Wyjątkiem jest egzamin przeprowadzany na pojeździe osoby niepełnosprawnej wymagający przystosowania pojazdu do rodzaju schorzenia oraz egzamin na pojeździe, który nie posiada pedału sprzęgła, natomiast jest wyposażony w automatyczną skrzynię biegów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here