Jak usunąć szron aby nie uszkodzić szyby?

0
98
Jak usunąć szron aby nie uszkodzić szyby?
Jak usunąć szron aby nie uszkodzić szyby?

Pora zimowa nie jest dobrym czasem dla kierowców. Nie dość, że nawierzchnia jest bardziej wymagająca niż w lecie, to przez mrozy cierpią jeszcze silniki, a na uwadze trzeba mieć widoczność, którą ograniczają oblodzone szyby samochodu.

Nie ma dla kierowcy nic gorszego niż odśnieżanie własnego pojazdu w mroźny poranek, kiedy spieszymy się do pracy czy jesteśmy umówieni na ważne spotkanie. Najpopularniejszym sposobem na odszronienie szyb w naszym samochodzie jest skrobanie. Aby oczyścić powierzchnię szyby bez dodatkowych uszkodzeń należy skorzystać ze skrobaczki, a nie z przypadkowego przedmiotu, który wpadnie nam w ręce.

Skrobaczki są dostępne niemal w każdym markecie lub na stacji benzynowej za niewielkie pieniądze. Zdecydowanie warto zainwestować w skrobaczki, które zostały wykonane z trwałych materiałów i posiadają dużą powierzchnię czyszczącą, dzięki czemu praca będzie przebiegała szybciej  i sprawniej – niektóre są również wyposażone w miotełkę do zamiatania. W trakcie odśnieżania musimy zwracać większą uwagę na występujące zanieczyszczenia na powierzchni skrobaczki, ponieważ nawet niewielki kamyk może dostać się pod jej powierzchnię i tym samym porysować szybę.

Kolejnym sposobem w walce z zamarzniętymi szybami jest korzystanie z odmrażaczy szyb w aerozolu. Dzięki nim możemy rozpylić specjalny środek chemiczny, który w krótkim czasie będzie w stanie rozpuścić znajdujący się na szybie cienki lód. Niestety odmrażacze nie są pozbawione wad. Z reguły są to preparaty łatwopalne, dlatego zdecydowanie odradzamy pryskanie nimi pojazdu w połączeniu z porannym papierosem. Należy również uważać, aby środek nie trafił do oczu i lepiej też nie wdychać chemicznych oparów.

Dla kierowców, którzy nie chcą dopuszczać do zamarzania szyb proponujemy wykorzystać w tym celu pokrowce, które tworzą skuteczną izolację termiczną. Najtańsze maty ochronne dostaniemy już za 5 zł, natomiast w przypadku bardziej kompleksowej ochrony można wykorzystać pokrowce, które zasłaniają przednią szybę oraz przednie boczne – ich koszt wyniesie około 30 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here