Niewidzialna wycieraczka

0
495
Niewidzialna wycieraczka 2
Niewidzialna wycieraczka 2

Porządna widoczność na drodze w trakcie prowadzenia samochodu to podstawowy komponent, który wpływa na nasze bezpieczeństwo. Pojawiające się zabrudzenia, ochlapane lusterka, w których ciężko cokolwiek dostrzec, a także zużyte pióra wycieraczek są zmorą każdego kierowcy.

Zdecydowanie warto dbać o jak najlepszą widoczność podczas jazdy samochodem, aby nie doprowadzić do tragicznego w skutkach nieszczęścia. Coraz większa ilość serwisów motoryzacyjnych oraz sklepów posiada w swoim asortymencie niewidzialną wycieraczkę. Czym właściwie jest taka wycieraczka?

Niewidzialna wycieraczka ma być zastępstwem dla tych tradycyjnych w trakcie jazdy w deszczu już przy prędkości około 65 km/h. Jest to preparat nadający na powierzchni szyby hydrofobowość, która poprawia widoczność oraz bezpieczeństwo odpychając krople deszczu. Zabieg hydrofobizacji przeprowadza się w celu zapobiegania przedostawania wody w głąb struktury materiałów.

Preparat nałożony na szybę powoduje skraplanie się wody, a dodatkowo w lecie ogranicza przywieranie resztek owadów i brudu, natomiast w zimie utrudnia osadzanie się szronu a także lodu na szybie. Niewidzialna wycieraczka sprawdzi się również dobrze, kiedy będzie nałożona na obudowie reflektorów oraz na lusterkach.

Przede wszystkim proces nałożenia niewidzialnej wycieraczki należy w pierwszej kolejności rozpocząć od przygotowania samej powierzchni. Szyba musi być dokładnie umyta, oraz odtłuszczona specjalnym do tego preparatem. Następnie za pomocą ściereczki z mikrofibry nakładamy preparat kolistymi ruchami na zewnętrzną powierzchnię szyby i czekamy aż do wyschnięcia. W kolejnym kroku usuwamy resztę produktu polerując suchą szmatką. Aby efekt działania był pożądany niewidzialną wycieraczkę powinniśmy nakładać bardzo dokładnie.

Można również skorzystać z usług oferowanych przez specjalistyczne serwisy. Koszt nałożenia powłoki hydrofobowej na szybę wynosi około 50 zł. a sam proces trwa 1 godzinę. Bardzo ważne jest także przeprowadzenie kontroli szyb, czy nie posiadają żadnych uszkodzeń.

W zależności od występujących warunków atmosferycznych niewidzialna wycieraczka będzie spełniała swoją funkcję nawet do kilku miesięcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here