Samochody Volvo z ograniczeniem prędkości

0
202
Samochody Volvo z ograniczeniem prędkości
Samochody Volvo z ograniczeniem prędkości

Szwedzka firma Volvo planuje od 2020 roku wprowadzić ograniczenie prędkości we wszystkich swoich nowych modelach samochodów. Każdy wyprodukowany pojazd nie będzie mógł poruszać się szybciej niż 180 km/h.

Jedną z głównych przyczyn występowania wypadków jest przede wszystkim nadmierna prędkość, dlatego wizja jaką przedstawia Volvo jest całkowicie uzasadniona. Firma nie ukrywa również, że w ten sposób chciałaby zwrócić uwagę całego świata na ten występujący problem.

Samochody Volvo zostaną wyposażone w elektroniczną blokadę jazdy z szybkością wyższą niż 180 km/h – jeżeli moc silnika będzie dopuszczała jazdę ze znacznie przewyższają prędkością, to zaprogramowane systemy bezpieczeństwa na to nie pozwolą. Warto również przypomnieć o tym, że ponad 30 lat temu niemieckie koncerny motoryzacyjne zawarły dobrowolną umowę, która polega na ograniczeniu prędkości w swoich pojazdach do 250 km/h – ten limit jednak dla wielu jest po prostu nieosiągalny.

Już teraz napływają głosy sprzeciwu w kwestii instalowania elektronicznego ograniczenia maksymalnej prędkości do 180 km/h. Jednak szef firmy Volvo Hakan Samuelsson zaznaczył, że głównym celem koncernu jest zapewnienie jak największego poziomu bezpieczeństwa, a nie zadowolenie większości kierowców.

Zgodnie z zapowiedzią dnia 20 marca 2019 roku odbędzie się specjalnie przygotowana konferencja przez Volo Cars w miejscowości Goeteborg. Konferencja ma przede wszystkim dotyczyć bezpieczeństwa ruchu drogowego, jak i również pomysłów zaprezentowanych przez Volvo, które miałyby rozwiązać problem kierowców prowadzących swoje pojazdy pod wpływem alkoholu czy też środków psychoaktywnych oraz w jaki sposób można byłoby zapobiegać rozproszeniu uwagi za kierownicą – chodzi tutaj głównie o telefony komórkowe, zestawy głośnomówiące, jak i inne urządzenia mobilne tego typu.

Działania, jakie podejmuje Volvo są jak najbardziej słuszne i pozytywne. Bardzo dobrze, że jeden z czołowych producentów motoryzacyjnych zdecydował się na wprowadzenie radykalnych rozwiązań w kwestii zwiększenia bezpieczeństwa drogowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here